UV+CARE SPF 50 – fényvédelem, arcápolás minden napra
összetevők: Panthenol, Shea vaj, Titándioxid, E vitamin
Könnyed állagú krém , hamar beszívódik, nappali krémként , univerzális fényvédő. A benne lévő összetevők nem kémiai úton biztosítják a tökéletes védelmet , hanem az értékes titándioxid hatása révén, amely kiszűri a káros UV- A -B-C sugarakat.
Kiszerelés: 30 ml / pumpás tégely/ Termék ára : 15 000 Ft
A napsugarak hatása gyakran pozitív: melegítenek, pozitívan hatnak az anyagcserére, ideg és immunrendszerre.Napi 20 perc elegendő arra, hogy a testet ellássák D vitaminnal.
Sajnos káros hatásai is vannak bőröregedés és a bőrrák. Megelőzésként mérsékeljük a napon töltött időt és használjunk napvédő terméket.
A fényvédő anyagok két fő kategóriára oszthatók.
Kémiai szűrők– elnyelik a meghatározott hullámhosszú fényt és átalakítják meleggé. Ezek a termékek igazán annak a vendégnek tökéletesek, akinek problémamentes a bőre / ide tartozik sok férfi is / és annak akinek inkább zsírosabb a bőre. Néhány anyag: avobenzon, oktinoxát, oxybenzon.
Fizikai szűrők– ásványi fényvédelmi anyagok amik nem a bőrbe szívódnak be, hanem a felületen maradnak. Úgy működnek, mint a kistükrök: az UV sugárzást visszaverik és a behatolásukat megakadályozzák.
Ásványi pigmentek: titándioxid , cinkoxid, szilikát.
Javasolt érzékeny bőrnél, couperosa /orcán észlelhető megnagyobbodott erecskék/ esetén.
SPF/ Sun Protection Factor/ a szűrő teljesítménynek mértékét jelöli és arról informál hányszor tovább tartózkodhat az ember „védve” a napon, mint védelem nélkül.
A fényvédő terméket legalább 20 perccel a napozás előtt kenjük fel.
A mennyiségre is oda kell figyelni átlagos testalkat esetén kb 20- 30 gramm krémet kell elkenni az egész testen. A felvitelt ismételni kell törölközés ,úszás, izzadással járó /sport/ tevékenység után.
Az eredeti elképzelés szerint a napozást először egy kisebb faktorszámú készítménnyel kellene kezdeni és ennek megfelelően ideig napozni.
Néhány nap után ,amint az enyhén barna bőrszín kialakult fokozatosan lehet emelni a faktorszámot illetve a napon töltött időt. Ha nagyon érzékeny a bőrünk, vagy nincs elegendő idő a barnaság fokozatos kialakításához, érdemes magas faktorszámú krémet használni.
A napot nem kerülni kell, hanem mértékkel élvezni!
High- Care termékek/ hidratáló krémek/ fényvédővel kerülnek forgalomba :pl.Viva nappali hidratáló, Színezett hidratáló krém, vagy az új termékcsalád PURE krémek mindegyik 15 faktoros fényvédelem.
UV spray arc és a dekoltázs védelméért / 20 faktor/
Fényérzékenyítő anyagok Foto dermatozis- fény által kiváltott bőrproblémák.
Okai:
Általunk nem befolyásolható tényező a légkört védő ózon köpeny károsodása, erőteljesebb az UV sugárzás.
-Kozmetikum kiválthat fénnyel szembeni érzékenységet
-Bizonyos élelmiszerek fogyasztása után is kialakulhat gyulladásos bőrreakció, ha napfény éri a bőrünket.
-Fényérzékenyítő hatásra számíthatunk az alábbi növényeknél / természetesen nem mindenkinél és nem minden esetben jelentkezik reakció/
Pázsitfűhöz érünk pl.orbáncfű, petrezselyem, lestyán, cickafark és utána intenzív UV fény éri a bőrünk vörösödés, hólyagképződés, hiperpigmentáció alakulhat ki. Még a zeller is kiválthat reakciót.
Citrusfélék /citrom,narancs, lime/héjából kinyert illóolaj fototoxikus.
A bergamottolajat tartalmazó krémek, illatszerek használata után 12 óráig ne napozzanak, szoláriumozzanak.
Fényérzékenyítő édesítőszerek- cukorhelyettesítő /szacharin,ciklanát/
Gyógyszerek –Fontos elolvasni a gyógyszerek mellé adott tájékoztatót, jelzik a fényérzékenyítő hatást! A gyógyszer beszedése után kerülni kell a napfényt!
A fényérzékenyítő szerek hatása nem azonos a napallergia tüneteivel.
A napallergiánál a ruhával fedett testrészek is érintettek.
A fototoxikus gyulladásnál csak az UV sugarak által érintett bőrfelületen jelennek meg a tünetek: kivörösödés, ekzéma szerű viszkető kiütések, hólyagok.
Fényérzékenyítő anyagok:
Eozin- színezett dekor kozmetikumokban előfordul /rúzs,körömlakk, /
Fluoreszcein,Bengáli rózsaszín,Kumarin-parfümök, Psoralen-növényi nedvek,Pézsma-parfümök
Triclosan- szappanok ,fehérítők, Retionoidok,Benzoilperoxid